Czy Biofeedback może zaszkodzić

Czy Biofeedback może zaszkodzić? W XVI wieku Paracelsus stwierdził, że „Wszystko jest trucizną i nic nie jest trucizną. Tylko dawka czyni, że dana substancja nie jest trucizną”.

Wracając do pytania czy Biofeedback może zaszkodzić, należy podkreślić zasadność porównania Neurofeedback do zajęć fitness. W dotychczasowych artykułach podkreślaliśmy wspólną zasadę dla obu treningów, tj. systematyczność.

EEG Biofeedback jest bezpieczny

Porównanie Biofeedback do sportu okazuje się być trafne i tym razem. Nikt przecież nie mówi, że sport jest szkodliwy (niezdrowy). Należy jednak pamiętać, że nadmierne ćwiczenia bez opieki trenera mogą prowadzić do przetrenowania.

Biofeedback, tak jak siłownia, pod opieką wykwalifikowanego trenera jest w pełni bezpieczny. Nie może nam zaszkodzić. Co więcej, liczne badania naukowe potwierdzają powyższe. Dotychczasowe raporty nie wskazują bowiem niepożądanych efektów Biofeedback w przypadku fachowo prowadzonej terapii EEG Biofeedback.

Z uwagi na dotychczas przedstawione informacje, nasza Pracownia Biofeedback odradza samodzielne trenowanie metodą Neurofeedback w domu, przy ograniczonej wiedzy na ten temat. Pełne bezpieczeństwo gwarantuje wyłącznie terapia pod okiem wykwalifikowanego specjalisty.

Najlepszy terapeuta Biofeedback w Krakowie

Nasi terapeuci EEG Biofeedback regularnie dbają o podnoszenie swoich kompetencji, które potwierdzają liczne certyfikaty. Nasi trenerzy Biofeedback doprecyzowują protokoły treningowe, śledzą i kreują nowości technologiczne w ramach licznych organizacji i stowarzyszeń. Wszystko po to, by popularyzować metodę Biofeedback i zagwarantować jej najwyższy poziom bezpieczeństwa.

Należy podkreślić, że jedynymi przeciwwskazaniami do terapii EEG Biofeedback są te same czynniki, które stanowią przeciwwskazania do diagnostyki z użyciem technik neuroobrazowych.

Czy Biofeedback może zaszkodzić

Podsumowując: czy Biofeedback może zaszkodzić? Nie, nie może zaszkodzić. Należy jednak pamiętać by terapia EEG Biofeedback odbywała się pod okiem fachowego trenera i nie doprowadzać do przetrenowania.